Programma Canada 2022

In 2014 was ik in het westen van Canada; dit jaar reis ik 4 weken door het oosten.

De ruige natuur van het westen is populairder onder Canada-reizigers, maar het oosten heeft veel meer werelderfgoed: 10 stuks op het moment. Het is een gebied met veel fossielen, en de overblijfselen van het werk van vroege en late immigranten.

route

De reis per huurauto en twee veerboten gaat door 5 Canadese provincies en zal ruim 6000 kilometer lang zijn. De route ziet er ongeveer als volgt uit:

DatumProgrammaVerblijf
6 juniVlucht Amsterdam – Montreal 15.20-16.50 met KLM. Het is in Montreal 6 uur vroeger dan in Nederland.Montreal (QU)
7 juniRit naar het zuiden, langs het Rideau-kanaal (WE1).Kingston (ONT)
8-9 juniTerug naar het noorden via de hoofdstad Ottawa, naar de oude Frans-koloniale stad van Québec (WE2). Québec (QU)
10-11 juniZes uur rijden voor Miguasha (WE3), bekend om zijn fossielen van vissen.Carleton sur Mer (QU)
12 juniDoorrijden Nova Scotia in, met eventueel nog een omweg naar Prince Edward Island.Amherst (NS)
13 juniMeer fossielen onderaan het Joggins klif (WE4). Doorrijden naar de veerboot, voor de nachtboot van North Sydney naar Port aux Basques op Newfoundland.Veerboot (NS-NFL)
14-16 juni2,5 dag de tijd om het nationaal park Gros Morne te verkennen (WE5), via wandelingen en een boot tour door een fjord. Deer Lake (NFL)
17-18 juniFossielen aan de kust bij Mistaken Point (WE6), op het zeer afgelegen schiereiland Avalon.St. Johns (NFL)
19-20 juniDe langste rit van de reis: maar liefst 11 uur naar het noordwestelijke puntje van Newfoundland. Dat voor de resten van een Vikingdorp bij L’Anse aux Meadows (WE7).St. Anthony (NFL)
21-22 juniMet de veerboot van St. Barbe naar Blanc Sablon aan de noordkust van Québec (1.5 uur). De resten van een 16de eeuws walvisvaartstation in Red Bay (WE8).Blanc Sablon (QU)
23 juniVia de twee veerboten terug naar Nova Scotia.Veerboot (NFL-NS)
24 juniAankomst North Sydney in de vroege ochtend en dan 3 uur doorrijden naar Pictou. Onderweg bezoek aan de Alexander Graham Bell Historic Site.Pictou (NS)
25-26 juniGrand Pré (WE9), een poldergebied gecreëerd door afstammelingen van Franse kolonisten.New Minas (NS)
27 juniNaar het Brits-koloniale havenstadje Lunenburg (WE10). Daarna alvast een paar uur rijden voor de lange terugweg naar Montreal.Moncton (NB)
28 juni5 uur rijden naar Cabano.Cabano (QU)
29 juniLaatste stuk (ook 5 uur) terugrijden naar Montreal, vanwaar de vlucht terug naar Nederland om 18.45 vertrekt.Vliegtuig
30 juniAankomst op Schiphol om 7.35 uur.Thuis

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s